Jídelníček na týden od 15.4. Typ: PDF dokument, Velikost: 238.13 kB

Jídelníček na týden od 22.4. Typ: PDF dokument, Velikost: 135.65 kB

Jídelníček na týden od 29.4. Typ: PDF dokument, Velikost: 132.57 kB​​​​​​​

A jaké je stravování v naší mateřské škole ?

Naše školka má svou kuchyni, kde vaříme denně čerstvá jídla pro 69 dětí a zaměstnance, jídlo připravují hlavní kuchařka s pomocnou kuchařkou. Jídla připravují v novém kvalitním konvektomatu české výroby značky Retigo a na novém elektrickém sporáku české výroby zn. Alba. Oba přístroje jsme mohli zakoupit díky dotaci z Programu rozvoje venkova. Děti díky nim dostávají velmi zdravé pokrmy s minimální potřebou tuku a školka díky nim šetří elektrickou energii. Kchařky dětem připravují dopolední přesnídávku, oběd a odpolední svačinu. Jídelníčky jsou připravovány dle vyhlášky o školním stravování, jejichž součástí je i takzvaný spotřební koš. Ten určuje, kolik masa, ryb, mléka, mléčných výrobků, tuků, cukrů, ovoce, zeleniny, brambor a luštěnin má dítě do 6 let, ale i dítě s odloženou školní docházkou (7 leté) sníst, aby se dobře a zdravě vyvíjelo. Musí být dodržovány také kritické body ve stravování, tak jako v restauracích. Jsme kontrolováni Českou školní inspekcí, zda dodržujeme spotřební koš a Krajsou hygienickou stanicí, zda jsou dodržovány kritické body ve stravování. Jídelníček sestavuje vedoucí školní jídelny společně s hlavní kuchařkou a pomocnou kuchařkou na základě NUTRIČNÍHO DOPORUČENÍ Ministerstva zdravotnictví ČR.

Děti mají celý den k dispozici pitný režim: čaje - minimálně slazené, obyčejnou pitnou vodu, mléko, k obědu také vitaminové nápoje nebo šťávu.

Nové jídelníčky na celý týden jsou každé pondělí vyvěšeny na nástěnce u školní jídelny, na webových stránkách školy a najdete je též v aplikaci NAŠE MŠ.