Aktuální jídelníček od 20.5.2019 je k dispozici tady.

Jídelníček na příští týden od 27.5.2019 je zde.

A jaké je stravování v naší mateřské škole ?

Naše školka má svou kuchyni, kde vaříme denně čerstvá jídla pro 61 dětí a zaměstnance , jídlo připravuje hlavní kuchařka a jedna pomocná kuchařka. Dětem připravují dopolední přesnídávku, oběd a odpolední svačinu. Jídelníčky jsou připravovány dle vyhlášky o školním stravování, jejichž součástí je i takzvaný spotřební koš. Ten určuje, kolik masa, ryb, mléka, mléčných výrobků, tuků, cukrů, ovoce, zeleniny, brambor a luštěnin má dítě do 6 let, ale i dítě s odloženou školní docházkou (7 leté) sníst, aby se dobře a zdravě vyvíjelo. Musí být dodržovány také kritické body ve stravování, tak jako v restauracích. Jsme kontrolováni českou školní inspekcí, zda dodržujeme spotřební koš a hygienickou stanicí, zda jsou dodržovány kritické body ve stravování. Jídelníček sestavuje vedoucí školní jídelny společně s hlavní kuchařkou a pomocnou kuchařkou na základě NUTRIČNÍHO DOPORUČENÍ Ministerstva zdravotnictví ČR.

Děti mají celý den k dispozici pitný režim: čaje - minimálně slazené, obyčejnou pitnou vodu, k obědu také vitaminové nápoje.

Nové jídelníčky na celý týden jsou každé pondělí vyvěšeny na nástěnce u školní jídelny, na webových stránkách školy a najdete je též v aplikaci NAŠE MŠ.